EC 2019 klein

 

Hotel:

Novotel Rotterdam-Schiedam

Hargalaan 2

3119 JA Schiedam

Tel : +31 (0) 10 471 33 22 

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sportcentre

 

De Margriethal

Nieuwe Damlaan 5

3119 KA Schiedam

 


 

Program European Clinic

Thursday October 24rd-Arrival in hotel

Time

Program

Dress

Location

00:00 – 00:00

Arrival all day

Official

Hotel

19:00 – 21:00

Hospitality desk – collect your participation envelope

 

 

Friday October 25stSchedule European gup + dan clinic

Time

Program

Dress

Location

07:30 – 08:45

Hospitality desk – collect your participation envelope

Bo Bokh

Sport center

08:30 – 09:00

Arrival Officials

Do Bokh

Sports center

09:00 – 09:15

Line-up + warming-up

09:15 – 10:15

Session rotation 1 (you start at session: )

10:15 – 10:30

Break

10:30 – 11:30

Session rotation 2

11:30 – 12:00

Grandmaster Session

12:00 – 12:45

Lunch Break

12:45 – 13:00

Group photo

13:00 – 14:00

Sessions (rotation 3)

   

14:00 – 14:15

Break

   

14:15 – 15:15

Sessions (rotation 4)

   

15:15 – 16:15

Grandmaster session

   

16:15 – 16:30

Closing ceremony

   

16:30 – 18:30

Clean up

Hotel

 

18:30 – 20:00

Dinner buffet

Restaurant

20:00 – 00:00

Social time

   

 

Program European Championship + Afterparty

Saturday October 26nd- Schedule European Championship + After Party

Time

Program

Dress

Location

07:30 – 08:30

Hospitality desk – collect your participation envelope

Do Bokh

Sports center

07:30 – 08:00

Arrival Officials

08:00 – 08:30

Meeting officials

08:30 – 09:30

Line-up + Official program

09:30 – 11:30

Dan-grades events (5 rings / 10 divisions = 2 rounds)

12:30 – 12:15

Lunch buffet break

12:15 – 12:45

Line up + group photo + demo

12:45 – 15:45

Gup-grades event (10 rings / 24 divisions = 3 rounds)

15:45 – 16:15

Grand Championships – Closing ceremonies

16:15 – 17:00

Clean up sporting hall

19:15 – 00:00

After party (Bus waits in hotel lobby at 19:15)

Casual

Vlaardingen

 


 

Country Dojang volgnr M/F Name Age Grade Categories poule # round# Ring jury dan Ring jury gup
Greece                    
  Dojang 1 M Manolis Messados 43 Oh dan       5 3
  Dojang Greece 2 M Andrew Hassapis 0 Oh dan       3  
    3 M Ioannis Moschos 18 Sam dan M/H/D 6 2   3
    4 f Anna Psarouli 20 E dan M/H/D 2 1   6
    5 M Theodosios Skaros 21 E dan M/H/D 7 2   1
    6 f Chrysanthi Bousgoliti 13 Cho dan M/H/D 4 1    
    7 M Dimitris Grivas 14 Cho dan M/H/D 5 1    
    8 M Marinos Michailidis 46 Cho dan M/H/D 9 2    
    9 M Aristides Grivas 49 Cho dan bo M/H/D 34 3    
    10 f Artemis Ampazi 23 Brown M/H/D 21 2    
  Samos 11 M Konstantinos Galiotis 45 Oh dan       2 4
  Samos Tang Soo Do 12 M Nikolaos Villantzakis 34 E dan M/H/D 10 2    
    13 f Dimitra Karlovasiti 14 Cho dan M/H/D 4 1    
    14 M Nikolaos Tryfonidis 20 Cho dan M/H/D 8 2    
    15 M Stylianos Paris 11 Cho dan bo M/H/D 28 2    
    16 M Ioannis Patiniotis 31 Cho dan bo M/H/D 33 3    
    17 M Emmanouil Tsoumakis 11 Cho dan bo M/H/D 28 2    
    18 M George Georgiou 31 Brown          
    19 M Konstantinos Simantiras 37 Orange-white H/D 18 1    
  Satori 20 M Nikolaos Karaminas 44 Sa dan (master)       1 8
  Satori Samos 21 f Aikaterini Souvatzi 53 E dan M/H/ 1 1   10
    22 M Nikolaos Diakogiannis 43 Cho dan bo M/H/D 33 3    
    23 f Maria Karagiorgou 24 Cho dan bo M/H/D 31 3    
    24 M Ioannis Volos 41 Cho dan bo M/H/D 33 3    
    25 f Georgia Markou 40 Orange-white H/D 19 1    
    26 M Stefanos Chrysafis 34 Orange H/D 18 1    
    27 M Konstantinos Vivelis 38 Orange H/D 18 1    
  Tang Soo Do Artemis-Athens 28 M Konstantinos Papaioannou 40 Sam dan       3 7
Netherlands                    
  Chiban 29 M Babak Javid 39 Oh dan       Head table Head table
    30 M Gilberto Boerleider 26 Sam dan M/H/D 6 2   1
    31 M Victor Horbowiec 27 Sam dan M/H/D 6 2   8
    32 f Emma Bouterse 24 E dan M/H/D 2 1   9
    33 M Stefan Hazebroek 24 E dan M/H/D 7 2    
    34 f Tatjana Klein 22 E dan M/H/D 2 1    
    35 f Krissi Silianova 25 E dan M/H/D 2 1   3
    36 M Niels Van De Stadt 21 E dan M/H/D 7 2    
    37 M Joris Prins 37 Cho dan M/H/D 8 2    
    38 M Vincent Moorman 16 Cho dan bo M/H/D 29 2    
    39 f Rianne Moorman 46 Cho dan bo M/H/D 31 3    
    40 M Martijn Moorman 49 Cho dan bo          
    41 M Frank Moorman 12 Cho dan bo M/H/D 28 2    
    42 f Khushi Jarbandan 14 Red M/H/D 30 2    
    43 M Olivier Holweg 13 Brown M/H/D 24 2    
    44 f Mette Jansen 11 Brown M/H/D 20 1    
    45 f Karen Nieuwenhuijsen 44 Brown M/H/D 21 2    
    46 M Roj Osman 13 Brown M/H/D 24 2    
    47 M Richard Göttgens 40 Green-white H/D 18 1    
    48 f Sherana Javid 9 Green-white H/D 14 1    
    49 M Jayden Javid 12 Green-white H/D 12 1    
    50 M Floris Schipper 11 Green-white H/D 17 1    
    51 M Jeroen Schipper 44 Green-white H/D 18 1    
    52 M Martin Smit 45 Green-white          
    53 M Patrick Van Leeuwen 48 Green-white H/D 18 1    
    54 M Riley Göttgens 9 Green H/D 16 1    
    55 M Evan Reijgersberg 14 Green H/D 17 1    
    56 f Lotte Schipper 8 Orange-white H/D 15 1    
    57 M Stan Smit 11 Orange-white H/D 17 1    
  Cho Hwa 58 M Jeffrey Birfelder 52 Cho dan M/H/D 9 2    
    59 f Chimene Loukareas 16 Cho dan M/H/D 3 1   3
    60 M Jorgo Loukareas 55 Cho dan       1 1
    61 f Aleksandra Kaproń 20 Orange H/D 19 1    
    62 M Safer Karimoeddin 30 Sa dan       2 1
    63 M Lloyd Partosoebroto 27 Sam dan       3 4
  Dojang Chiban 64 f Sabine Hendriks 43 Brown-white M/H/D 21 2    
  Dojang Ki Kong 65 M Richard Suijker 52 Sa dan (master)       Head table Head table
    66 M Japser Maartense 21 Sam dan M/H/D 6 2   5
    67 M Sander Prins 20 Sam dan M/H/D 6 2   9
    68 M Guido Van Steekelenburg 19 E dan M/H/D 7 2 Head table Head table
    69 M Rob Bal 57 Cho dan       3  
    70 f Astrid Bosman 50 Cho dan       1  
    71 f Petra Hogendoorn 49 Cho dan M/H/D 1 1    
    72 f Mirte Hogendoorn 16 Cho dan M/H/D 3 1   4
    73 M Floor Hogendoorn 18 Cho dan H/D 8 2   6
    74 M Joost Hogendoorn 14 Cho dan M/H/D 5 1   7
    75 M Geoffery Piechowaik 17 Cho dan M/H/D 8 2   10
    76 M Ramon Van Donge 48 Cho dan       4  
    77 M Bert Hogendoorn 53 Cho dan bo M/H/D 34 3    
    78 M Jelle Hoogeveen 36 Cho dan bo H/D 33 3    
    79 M Thomas Kuijvenhoven 16 Cho dan bo M/H/D 29 2    
    80 M John Schavemaker 49 Cho dan bo M/H/D 34 3    
    81 M Alexander Schavemaker 12 Cho dan bo H/D 28 2    
    82 M William Van Ettinger 16 Cho dan bo M/H/D 29 2    
    83 M Stefan Bijl 15 Red-white M/H/D 32 3    
    84 f Robin Van Donge 11 Red-white M/H/D 30 2    
    85 M Eric Bijl 49 Red          
    86 f Jessica De Weijs 14 Red M/H/D 30 2    
    87 f Ornella Schavemaker-Piva 48 Red M/H/D 31 3    
    88 M Mathias Schavemaker 9 Brown M/H/D 22 2    
    89 f Rosalie Chang 9 Green H/D 15 1    
    90 M Sven Van Veldhoven 9 Green H/D 16 1    
    91 f Juud Verbeek 9 Green H/D 15 1    
    92 f Pauline Van Veldhoven-Warmerdam 44 Orange H/D 19 1    
    93 f Nicole Maat 6 White H/D 11 1    
  Dojang Koguryo 94 M Daniel Cox 32 Brown-white M/H/D 25 2    
    95 M David Harruff 39 Brown M/H/D 26 2    
    96 f Olivia Harruff 11 Orange H/D 15 1    
    97 M Andrew Harruff 6 Orange H/D 13 1    
  Shin Do Kwan 98 M Lennard Heskes 57 Oh dan       Head table Head table
    99 M Emiel Van Meurs 37 Sam dan H/D 10 2   5
    100 f Marischka Scheltus 46 E dan          
    101 M Jeroen Wijnmalen 44 E dan       5 8
    102 M Ron Noordhoek 63 Cho dan M/H/ 9 2    
    103 M Frank Van Gogh 34 Cho dan M/H/D 8 2    
    104 f Dewi Heskes 12 Cho dan bo M/H/D 30 2    
    105 M Erik Heskes 50 Cho dan bo M/H/D 34 3    
    106 M Lukas Borsboom 10 Red-white M/H/D 27 2    
    107 M Dani Heskes 10 Brown-white M/H/D 23 2    
    108 M Eugene Schoneveld 10 Brown M/H/D 23 2    
    109 M Michiel Van Den Berg 9 Brown H/D 22 2    
    110 M Hugo Vervoorn 9 Brown M/H/D 22 2    
    111 f Vera Borsboom 8 Green-white H/D 14 1    
    112 M Twan Verheul 9 Green-white H/D 16 1    
    113 f Sennah Wijnmalen 8 Green-white H/D 14 1    
    114 M Finn Velden, Van Der 8 White-black H/ 13 1    
  Si Nan Ju 115 M Jorrit Tromp 25 E dan M/H/D 7 2    
    116 M Marcel Feenstra 22 Cho dan M/H/D 8 2    
    117 M Sytse De Boer 18 Cho dan bo M/H/D 29 2    
    118 M Jelmer De Boer 14 Red-white M/H/D 32 3    
    119 M Yde De Jager 14 Brown-white M/H/D 24 2    
    120 M Sido Dijkstra 12 Green H/D 17 1    
  Si Nan Ju (Nl) 121 M Wim Mikkers 63 Sa dan (master)       5 5
    122 M Damy Van Den Berg 11 Orange H/D 17 1    
  Velo Ryu Ha 123 M Wahing Lee 40 Sa dan (master)       5 7
    124 M Peter Den Heijer 56 Sam dan M/H/D 10 2   2
    125 f Natalie Holtkamp 28 Sam dan       2 10
    126 M Robin Holtkamp 25 Sam dan M/H/D 6 2   7
    127 M Chun Wai Lee 25 Sam dan M/H/D 6 2   6
    128 M Dev Narsing 51 Sam dan       4 8
    129 f Kim Bronswijk 19 E dan M/H/D 3 1   4
    130 M Wesley Den Heijer 21 E dan M/H/D 7 2    
    131 M Logan Karna 17 E dan M/H/D 7 2   5
    132 f Cynthia Schrader 17 E dan M/H/D 3 1   1
    133 M Sjoerd Van Der Hem 53 E dan M/H/D 10 2    
    134 M Robbin Van Der Kraan 15 E dan M/H/D 5 1   2
    135 M Pjer Van Der Kraan 16 E dan M/H/D 5 1   9
    136 M Glenn Van Polanen Petel 51 E dan          
    137 M Jorick De Lange 13 Cho dan H/D 5 1    
    138 f Mandy Nederpel 49 Cho dan M/H/D 1 1    
    139 M Sennen Schoonderwaldt 13 Cho dan M/H/D 5 1    
    140 M Marco Schoonderwaldt 47 Cho dan M/H/D 9 2    
    141 f Charlotte Van De Velde 26 Cho dan M/H/D 2 1    
    142 f Laura Van Der Nat 14 Cho dan M/H/D 4 1    
    143 M Chance Van Polanen Petel 14 Cho dan M/H/D 5 1    
    144 M Patrick Van Zeijl 47 Cho dan M/H/D 9 2    
    145 M Kevin Vermaat 15 Cho dan M/H/D 5 1   8
    146 M Maurice Vuijk 53 Cho dan M/H/D 9 2    
    147 M Taran Banga 12 Cho dan bo H/D 28 2    
    148 M Shivam Hierde 12 Cho dan bo M/H/D 28 2    
    149 f Tessa Kuyt 15 Red M/H/D 30 2    
    150 M Glenn Schoonderwaldt 10 Red M/H/D 27 2    
    151 M Aron Schouten 18 Red M/H/D 32 3    
    152 M Ernst Van Hartevelt 43 Red M/H/D 33 3    
    153 f Femke Wagner 24 Brown-white M/H/D 21 2    
    154 f Dana Barendse 12 Brown H/D 20 1    
    155 M Joël Boer, Den 42 Brown M/H/D 26 2    
    156 f Irinda Groen, De 43 Brown M/H/D 21 2    
    157 f Juulke Groenewegen 15 Brown M/H/D 20 1    
    158 f Harpreet Kaur 39 Brown M/H/D 21 2    
    159 M Selmar Koek 37 Brown M/H/D 25 2    
    160 f Rodyna Lamrini 12 Brown M/H/D 20 1    
    161 M Naoufel Lamrini 10 Brown M/H/D 23 2    
    162 M Ryan Soekhoe 11 Brown H/D 23 2    
    163 M Ashwin Soekhoe 41 Brown M/H/D 26 2    
    164 M Dane Van Winden 10 Brown H/D 23 2    
    165 M Rouane Balah 9 Green-white H/D 16 1    
    166 M Anouwar Lamrini 9 Green-white H/D 16 1    
    167 f Danique Roording 13 Green-white H/D 14 1    
    168 f Isalotte Van Der Kraan 11 Green-white H/D 14 1    
    169 M Justas This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 12 Green H/D 17 1    
    170 f Jasmijn Van Der Voort 9 Green H/D 15 1    
    171 M Merlijn Hulsker 12 White-black H/D 17 1    
    172 M Valentijn Hulsker 9 White-black H/D 13 1    
    173 M Rick Renaud 7 White-black H/D 13 1    
    174 f Christine Roording 19 White-black H/D 19 1    
    175 M Tom Wille 44 White-black H/D 18 1    
    176 M Sven Dobbe 4 White H/D 11 1    
    177 f Toina Koning 52 White H/D 19 1    
    178 f Nora Lee 4 White H/D 11 1    
    179 f Jasmine Soekhoe 4 White H/D 11 1    
    180 M Vigo Van Paassen 5 White H/D 11 1    
    253 M Sam Winden Van 6 White H/D 11 1    
Seychelles                    
  Northern Tsd 181 M James Faure 41 Sa dan (master)       1 10
    182 M Jean-Paul Philo 31 Sam dan M/H/D 10 2   9
    183 M Martin Cedras 28 E dan M/H/D 10 2   6
    184 f Mastura Shah-Faure 43 E dan M/H/D 1 1   7
    185 M Louis Vidot 29 E dan M/H/D 10 2   2
    186 M Joseph Bibi 43 E dan M/H/D 10 2    
    187 M Che Benoiton 15 Cho dan M/H/D 5 1    
    188 M Jahvis Bernard 17 Cho dan M/H/D 8 2    
    189 M Steve Marie 27 Cho dan M/H/D 8 2    
    190 f Lindy Bedier 46 Red-white M/H/D 31 3    
    191 M Daniel Bedier 14 Red-white M/H/D 32 3    
    192 M David Boniface 19 Red-white M/H/D 32 3    
    193 f Tara Michel 13 Red M/H/D 30 2    
    194 M Dean Athanase 19 Brown-white M/H/D 25 2    
    195 M Alvin Bistoquet 18 Brown-white M/H/D 25 2    
    196 f Justine Madeleine 13 Brown-white M/H/D 20 1    
Sweden                    
  Täby Tang Soo Do 197 M Ludvig Eriksson 8 Orange H/D 13 1    
  Täby Tang Soo Do Karate Club 198 f Charlotte Bjuggren 50 Brown-white M/H/ 21 2    
  Täby Tsd Karateklubb, Tsd Sweden 199 M Daniel Marcko 53 Sa dan (master)       4 4
United Kingdom                    
  Cambridge & Impington Tsd 200 M Mike Allen 67 Oh dan       4 6
  Canning Town, London 201 M Alexander Plamadeala 10 Red M/H/D 27 2    
    202 f Claudia Plamadeala 43 Green H/D 19 1    
  Cherry Hinton Tsd/Gb 203 M Nigel Crockett 54 Sa dan (master)       3 9
  Chipping Sodbury Tang Soo Do 204 f Eva Wilcox 11 Brown M/H/D 20 1    
    205 f Ruby Wilcox 13 Brown M/H/D 20 1    
    206 f Emma Wilcox 47 Brown M/H/D 21 2    
    207 f Molly Wilcox 15 Green-white H/D 19 1    
  East Bristol Tsd 208 M Robert Wootton 70 Sa dan (master)       4 2
  Essex Tsd 209 M Nikolai Aleksandrovicius 15 Cho dan bo M/H/D 29 2    
    210 f Leah Lesporis 12 Cho dan bo M/H/D 30 2    
    211 M Zeeshan Kazmi 15 Brown-white M/H/D 24 2    
  Frome Valley Tsd 212 f Rachel Woodford 53 Sa dan (master)       5 2
  Gb Tang Soo Do 213 M Master M. Khan 0 Chil dan       Head table Head table
    214 f Dawn Khan 0 Oh dan       1  
    215 M Bradley Dearnley 23 Sam dan M/H/D 6 2   2
    216 M Bill Halliday 51 Sam dan       2 10
    217 M Angus Rogers 38 Sam dan M/H/D 10 2   10
    218 f Zoe Halliday 17 E dan M/H/D 3 1   1
    219 M Jeffrey Opoku 11 Cho dan          
    220 M Taylor Williams 19 Cho dan M/H/D 8 2    
    221 f Michaela Opoku-Boakyewaa 16 Red          
  Huntingdon 222 f Katie Alexander 26 Sam dan H/D 2 1   6
    223 M Jack James 18 E dan M/H/D 7 2    
    224 f Natalie Walker 37 Red M/H/D 31 3    
  Huntingdon/St Ives 225 M Shazan Amin 26 Sam dan       1 5
    226 f Tracey Digby 58 Sa dan (master)       4 3
  Hunts Afs Tsd 227 M Justinas Bernotas 10 Red-white M/H/D 27 2    
  Longfield & Kent Tsd 228 M Stephen Preston 44 Brown M/H/D 26 2    
    229 M Nathan Preston 7 Green H/D 16 1    
  Market Deeping 230 M David Howlett 44 Cho dan bo M/H/D 33 3    
    231 f Amy Lydon 26 Brown-white          
    232 f Fay Penart-Buck 41 Brown M/H/D 21 2    
  Ramsey & Upwood Tsd 233 M Phil Wiskin 54 Oh dan       3 5
  Ramsey & Upwood Tsd (Uk) 234 M Dominic Wiskin 22 E dan M/H/D 7 2    
    235 M Callum Vaghela 8 Brown M/H/D 22 2    
    236 M Jason Vaghela 40 Brown M/H/D 26 2    
  St Ives 237 f Martha Bennett 10 Cho dan M/H/D 4 1    
  Swavesey Tsd 238 f Loise Morton 46 Sam dan M/H/D 1 1   7
    239 M Gary Morton 44 Sam dan M/H/D 10 2   4
    240 f Madison Kimber 13 Cho dan M/H/D 4 1    
    241 f Morgan Kimber 13 Cho dan M/H/D 4 1    
    242 M Jamie King 13 Cho dan M/H/D 5 1    
    243 M Dylan Nicholson-Reid 12 Cho dan bo M/H/D 28 2    
    244 M Gregory King 51 Green H/D 18 1    
    245 M Corey Coltman 7 Orange-white H/D 13 1    
  Thornbury Tang Soo Do 246 M David Wilcox 48 Brown M/H/D 26 2    
  Wisbech & King's Lynn 252 f Sophia Stanton 20 E dan M/H/D 3 1    
  Wisbech & Kings Lynn Tsd 247 f Donna Harvey 35 Sa dan (master)       2 1
  Wtsda 248 M Grandmaster R. Beaudoin 0 Pal dan       Head table Head table
United States                    
  Costa Tsd Karate 249 M John V Costa 60 Oh dan       1 3
  Valentin Karate 250 f Emma Koss 19 Sam dan M/H/D 2 1   8
    251 f Hellena Rodriguez 24 Sam dan M/H/D 2 1   9